Zespół Ludowy "Mojęcice"

W dniu 2 lipca 2023r. pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Wołów, odbył się XI Dolnośląski Przegląd Zespołów Ludowych w Mojęcicach, pod hasłem: „Gdzie słyszysz śpiew, tam idź…”
Od 11 już lat organizatorem Przeglądu jest Stowarzyszenie MOJE-MIEJSCE Mojęcice, które otrzymało finansowe wsparcie Burmistrza Gminy Wołów, sponsorów jak: Nadleśnictwo Wołów, PGK w Wołowie, Rada Sołecka oraz osoby anonimowe. Zespół „Mojęcice” w miarę swoich umiejętności służył pomocą przy organizacji tej imprezy. W tym roku do przeprowadzenia przeglądu wykorzystano świetlicę wiejską w Mojęcicach.
Zaproszono osiem zespołów: Zespół Folklorystyczny „Dębioki” z Dębna Polskiego gm. Rawicz, Zespół „Krukowianie” z Krukowa gm. Żarów, Zespół Folklorystyczny „Sasanka” z gm. Rudna, Zespół „Trzy Dęby” z gm. Prusice, Kapela „Polanie” ze Środy Śląskiej, Zespół „Radośni” z Wróblowic, gm. Miękinia, Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej ze Ścinawy, Zespół „Demolo” z Wrocławia.
Zespół „Mojęcice” pełnił obowiązki gospodarza, witał gości i zabiegał o to, aby Zespoły otrzymały słodki poczęstunek.
Na scenie, wszystkie zespoły wykazały się wysokim poziomem muzycznym, artystycznym i wokalnym. Zaprezentowały piękne kolorowe stroje ludowe i z wielkim zaangażowaniem bawiły zgromadzoną publiczność, która włączała się w śpiew i zabawę.
Przeżycia i wspomnienia z pewnością pozostaną na długo w naszej i gości pamięci.

© 2022 Wołowski Ośrodek Kultury